PKO podnosi opłaty za przelewy

W związku z tym, że został wprowadzony podatek bankowy, instytucje finansowe starają się szukać oszczędności wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Konsekwencją tego są dodatkowe opłaty, jakie wiążą się na przykład z prowadzeniem konta osobistego.

W banku PKO trzeba przygotować się na opłaty, jakie będą dotyczyć wszystkich tych, którzy założyli Superkonto od dnia czternastego marca dwa tysiące jedenastego roku. Opłata dotyczy korzystania z bankomatów innych, niż te oferowane przez PKO Bank Polski. Koszty wyniosą wówczas co najmniej pięć złotych. Podobna opłata będzie związana z operacjami wykonywanymi poprzez kanał mobilny, jak również będzie obowiązywać tych, którzy będą korzystać z kart wydanych do Konta Codziennego. Dotychczas ci klienci, którzy posiadali Konto Codzienne mogli bezpłatnie korzystać z bankomatów Euronetu do dwóch razy w ciągu danego cyklu rozliczeniowego.

Posiadacze kart kredytowych także poniosą dodatkowe koszty. Opłaty dotyczą kart PKO Visa, PKO Visa Electron, a także błękitnej karty PKO MasterCard Electronic. Koszty będą wynosić albo zero, albo trzydzieści, albo sześćdziesiąt złotych, w zależności od tego, jakie dana osoba będzie mieć obroty na karcie. Więcej trzeba będzie też zapłacić za przelewy wykonywane z rachunku karty kredytowej – opłaty wzrastają z minimum dziesięciu do minimum piętnastu złotych. Wzrasta również prowizja za przewalutowanie transakcji z trzech do trzech i pół procent. Koszty te dotyczą kart obciążeniowych, które zostały wycofane z oferty banku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *